Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi Sayı: 77
Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi Sayı: 77

Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi Sayı: 77 (13044818-77)

Para Puan : 0
Fiyat : ₺40,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺22,00(KDV Dahil)
Barkod : 13044818-77

 

Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi Sayı: 77

ISSN No: 1304-4818

 

Merhaba sevgili okuyucu…

Yine yeni bir sayıda buluşmanın hevesi ve bahara kavuşmanın sevinciyle 2021 yılının ikinci sayısını

hazırlamaya çalıştık.

Dergimizi hazırladığımız süreçte hem ülkemize hem de sanatımıza değer katan kıymetli isimler; yazar Demir Özlü,  kademisyen Doğan Cüceloğlu, görüntü yönetmeni Aytekin Çakmakçı ve şairimiz, dostumuz, ablamız Emine Erbaş'ı yitirdik. Bu kıymetli isimleri kaybetmenin derin üzüntüsü yaşarken sevenlerine sabırlar diliyoruz.

77. sayımızda, Mart ayında vefatının 5. yıldönümü olan kıymetli şair Ahmet Oktay’ı, poetikasını ve edebiyatımıza katkılarını irdelemek istedik. Edebiyatımıza değerli eserler bırakmış şairin çok yönlü yazın serüvenini eksiksiz bir şekilde ele almaya çalıştık. Dosyamızın yanı sıra şiir ve öyküleriyle birçok kıymetli şair ve yazarımız da bu sayıda eserleriyle dergimize katkıda bulundular.

Hayallerimize ortak olan ve katkı sağlayan şair ve yazarlarımıza teşekkür ederken eserleriyle bizleri yalnız bırakmayan değerli şair - ressam Dilek Değerli’ye, Ahmet Oktay fotoğraflarıya katkı sağlayan Mahmut Turgut ve Ayfer Feriha Nujen'e sevgilerimizi sunuyoruz.

 

Baharı karşıladığımız bu günlerde evrensel bir krize dönüşen pandeminin en kısa sürede son bulmasını dilerken, doğanın dirilişiyle birlikte barışın ve adaletin egemen olduğu, sanatla ve edebiyatla huzur bulduğumuz bir dünyayla karşılaşmayı umuyoruz.

Şiir ve öyküyle, vazgeçmeden ve umut ederek, birlikte ve yılmadan Hayal kurmaya devam edeceğiz.

İçindekiler:

Arife Kalender - Şiir

Ahmet Günbaş - Şiir

Emin Şir – Şiir

Dosya

Ahmet Oktay

Haydar Ergülen- Dosya

Aydın Afacan - Dosya

Şeref Bilsel - Dosya

Halim Şafak - Dosya

Hüseyin Köse- Dosya

Serdar Aydın - Dosya

Esat Şenyuva - Şiir

SöyleşiYorum

Gülümser Çankaya & İsmail Cem Doğru

Cem S. Türkdönmez - Öykü

Dilek Özkan - Şiir

Fatma Aras - Şiir

Meral Kurulay - Öykü

Johann Gottfried Herder - Şiir

Çev. Beste Bekir

Hüseyin Hatipoğlu - Şiir

Olcay Bağır - Otuz İki Kısım Tekmili Birden: Yaşar Kemal

Ali Özdemir - Şiir

Konuk Ressam - Dilek Değerli

İrfan Asil - Şiir

Ayşe Şafak Kanca - Şiir

Mualla Alpaydın - Şiir

Ş. Didem Keremoğlu - Öykü

 

Benzer Ürünler
Etiketler
Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi Sayı: 77, Hayal, Hayal Kültür, Hayal Kültür Sanat, Hayal Kültür Sanat Edebiyat, Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi, Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi Sayı, Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi Sayı 77, Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi 77, Hayal Kültür Sanat Edebiyat Sayı, Hayal Kültür Sanat Edebiyat Sayı 77, Hayal Kültür Sanat Edebiyat 77, Hayal Kültür Sanat Dergisi, Hayal Kültür Sanat Dergisi Sayı, Hayal Kültür Sanat Dergisi Sayı 77, Hayal Kültür Sanat Dergisi 77, Hayal Kültür Sanat Sayı, Hayal Kültür Sanat Sayı 77, Hayal Kültür Sanat 77, Hayal Kültür Edebiyat, Hayal Kültür Edebiyat Dergisi, Hayal Kültür Edebiyat Dergisi Sayı, Hayal Kültür Edebiyat Dergisi Sayı 77, Hayal Kültür Edebiyat Dergisi 77, Hayal Kültür Edebiyat Sayı, Hayal Kültür Edebiyat Sayı 77, Hayal Kültür Edebiyat 77, Hayal Kültür Dergisi, Hayal Kültür Dergisi Sayı, Hayal Kültür Dergisi Sayı 77, Hayal Kültür Dergisi 77, Hayal Kültür Sayı, Hayal Kültür Sayı 77, Hayal Kültür 77, Hayal Sanat, Hayal Sanat Edebiyat, Hayal Sanat Edebiyat Dergisi, Hayal Sanat Edebiyat Dergisi Sayı, Hayal Sanat Edebiyat Dergisi Sayı 77, Hayal Sanat Edebiyat Dergisi 77, Hayal Sanat Edebiyat Sayı, Hayal Sanat Edebiyat Sayı 77, Hayal Sanat Edebiyat 77, Hayal Sanat Dergisi, Hayal Sanat Dergisi Sayı, Hayal Sanat Dergisi Sayı 77, Hayal Sanat Dergisi 77, Hayal Sanat Sayı, Hayal Sanat Sayı 77, Hayal Sanat 77, Hayal Edebiyat,